Prelegenci

Nasi Goście to wybitni badacze i klinicyści zajmujący się traumą, współczesną Teorią Przywiązania, mentalizacją i neuronauką. Zaprosiliśmy dla Was jednych z najciekawszych na świecie i w Polsce przedstawicieli współczesnej psychoterapii.

Prelegenci zagraniczni

Stephen Briggs

Prof. Jeremy Holmes (Wielka Brytania)

Emerytowany psychiatra i psychoterapeuta psychoanalityczny

 Jest profesorem w Szkole Psychologii na Uniwersytecie w Exeter, gdzie stworzył nowatorskie programy studiów magisterskich i  doktoranckich z psychoterapii psychodynamicznej.

Jego głównym zainteresowaniem jest teoria przywiązania, w swoich pracach stara się łączyć idee przywiązania z psychoanalitycznym myśleniem i praktyką. Autor wielu książek i artykułów naukowych na temat superego, miejsca teorii w pracy psychoanalitycznej, integracyjnego podejścia do psychoanalizy relacyjnej oraz łączenia odkryć neurobiologii z praca kliniczną.

W 2009 roku otrzymał nowojorską nagrodę Bowlby-Ainsworth za wkład w rozwój teorii przywiązania. W 2010 roku zdobył nagrodę Canadian Psychological Association Psychoanalysis and Psychodynamic Psychotherapy Goethe dla najlepszej książki roku.

Svenja Taubner

Prof. Bo Bach (Dania)

Profesor na Uniwersytecie Południowej Danii oraz szefem Centrum Badań i Zaburzeniami Osobowości (CPDR).

Pracuje również jaki klinicysta w szpitalu psychiatrycznym w Slagelse. Jest doradcą akademickim dla naukowców doktoryzujących się w dziedzinie zaburzeń osobowości. 

Członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Badań and Zaburzeniami Osobowości (ESSPD), byłym członkiem zarządu Instytutu Psychopatologii i Teorii Osobowości w Danii. W ostatnich latach był konsultantem WHO w dziedzinie zaburzeń osobowości w ICD – 11 i do dzisiaj jest zaangażowany w projekty badawcze dotyczące tego obszaru. Jest również członkiem kolegiów redakcyjnych Personality Disorders; Theory, Research, and Treatment, oraz Psychological Assessment BMC Psychiatry i Frontiers in Psychiatry.  

Jako badacz i naukowiec koncentruje się teraz na rozwijaniu i zastosowaniu proponowanej przez ICD – 11 klasyfikacji zaburzeń osobowości w kontekście procedur diagnostycznych, praktycznego zastosowania i wytycznych dla klinicystów.

Henning Jordet

Henning Jordet (Norwegia)

Psycholog, psychoterapeuta, superwizor, nauczyciel MBT

Przez wiele lat kierował kliniką leczenia zaburzeń osobowości i PTSD w Vestfold w Norwegii. Od kilku lat tworzy autorski, bazujący na badaniach program zastosowania MBT w leczeniu unikających zaburzeń osobowości. Współpracuje z Anna Freud Centre w Londynie.

Jest przewodniczącym zarządu Norweskiego Instytutu Mentalizacji.

Posiada bogate doświadczenie jako nauczyciel i superwizor MBT, jest autorem licznych artykułów naukowych na temat zaburzeń osobowości typu borderline oraz osobowości unikającej.  Specjalizuje się klinicznie w pracy indywidualnej z pacjentami dorosłymi i w prowadzeniu grup terapeutycznych.

 

Zarejestruj się!

Udział w konferencji jest odpłatny. Zapraszamy do rejestracji.

Kontakt

7 + 7 =