Clara Mucci

Ciało w zaburzeniach borderline – warsztaty

 

Podczas warsztatu Clara Mucci, autorka głośnej książki “Borderline Bodies” przedstawi możliwości łączenia perspektywy interpersonalnej neurobiologii, teorii przywiązania, teorii psychoanalitycznych z najnowszą wiedzą neuronaukową dotyczącą traumy, pamięci i dysocjacji.

Ta propozycja pomocna będzie w całościowym leczeniu głębokich zaburzeń osobowości typu borderline oraz narcystycznych. Główny nacisk położony zostanie na pracę terapeutyczną ukierunkowaną na rozregulowany afekt, który znajduje swój wyraz w trudnej relacji z własnym ciałem u tych pacjentów.

Prowadząca omówi sposoby pracy z konkretnymi problemami, jakie klinicyści napotykają pracując z tą grupą pacjentów: od zaburzeń odżywiania po samouszkodzenia i zagrożenie samobójstwem aż po trudności w obrębie tożsamości seksualnej.

Praca Clary Mucci jest nowatorska w wielu wymiarach – stawia ciało i relacje z nim w centrum uwagi terapeuty i pacjenta. Rozumie ciało jako świadka wszystkich wczesnych doświadczeń relacyjnych, zapis wymian pomiędzy ja – inni. Wiele uwagi poświęca procesowi uwewnętrznia agresora, który w trakcie rozwoju organizuje autoagresje pacjenta.

Opłaty (opłaty ulgowe nie sumują się, uczestnik wybiera jedną z nich):

– 890 zł
– dla uczestników konferencji „Mentalizacja, ciało i neuronauka – o przyszłości psychoterapii” 740 zł
– dla członków NTPP z opłaconymi na bieżąco składkami 620 zł.

Ilość miejsc jest ograniczona – zapisy przyjmujemy w miarę dostępności miejsc.

Warsztaty odbędą się 11 maja 2023 roku w Laboratorium Psychoedukacji przy ul. Arabskiej 7a w sali numer 6 w godz. 14:00 – 19:00.

Zapisy: ntpp.kontakt[małpka]gmail.com

Stephen Briggs

Prof. Clara Mucci (Włochy)

Profesorka na Wydziale Psychologii Uniwersytetu w Bergamo, gdzie pełniła również funkcję profesora Literatury Angielskiej i Dramatu Szekspirowskiego.

Jest członkinią wielu towarzystw naukowych m.in. SIPP (Włoskie Towarzystwo Psychoanalityczne) I APA (Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, Sekcja Psychoanalityczna).

Prowadzi praktykę prywatną w Mediolanie.

Jest autorką wielu monografii dotyczących psychoanalizy i twórczości Szekspira.

W zakresie psychoanalizy jej najważniejszymi publikacjami są: Beyond Individual and Collective Trauma (Karnac, 2013; Routledge, 2017), Borderline Bodies: Affect Regulation Therapy for Personality Disorders (Norton, 2018) oraz Resilience and Survival. Understanding and Healing Intergenerational Trauma. London, Confer, 2022.

Jest również współredaktorką, wraz z G. Craparo Unrepressed Unconscious, Implicit memory and Clinical Work (Karnac, 2017).

Clara Mucci wykłada gościnnie w wielu miejscach na świecie  m.in na Columbia University. Współpracowała z Instytutem Leczenia Zaburzeń Osobowości w Nowym Yorku, prowadzonym przez Otto Kerberga.

Jest również certyfikowaną psychoterapetką EMDR.

 Obecnie, poza działalnością akademicką jest superwizorką w wielu programach szkoleniowych z zakresu psychoterapii i psychoanalizy we Włoszech, w Anglii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Zarejestruj się!

Udział w konferencji jest odpłatny. Zapraszamy do rejestracji.

Kontakt

4 + 4 =